Menu
Genel

3'üncü blog turumuzda Chloe Neill'ı tanıyoruz!

chloe neill

Türkiye’nin ilk blog turunu düzenleyen ÜKG (Ütopik Kızların Günlüğü) Birliği olarak üçüncü blog turumuz kapsamında Optimum Kitap‘ın desteğiyle New York Times Çok Satanlar yazarlarından Chloe Neill’ın Bazı Kızlar Isırır isimli kitabını inceledik. Kendisi yalnızca uzun zaman öncesinden belirlenen röportajlara katıldığı için röportajımız maalesef yok bu sefer. O nedenle burada yazara dair bilgiler bulacaksınız. Yorumlar, ön okuma, alıntılar, okur testi, çekiliş ve daha fazlası için diğer tur blog’larına da mutlaka uğrayın!

Kağıt Kız: Kitap çekilişi
Kitab-ı Sevda: Kitap yorumu ve okur testi
Kitap Esintisi: Kitap yorumu ve çekiliş
Sevgili Kitap: Kitap yorumu ve alıntılar
Romancelolik: Ön okuma
Kitaplık Kedisi: Çekiliş

 • Chloe Neill, Chicagoland Vampires ve Dark Elite serileriyle New York Times Çok Satanlar ve USA Today Çok Satanlar listesinde yer alan ABD’li bir yazardır.
 • ABD’nin güneyinde doğup büyümüş olan yazar, ülkenin Orta Batı bölgesinde fotoğrafçı eşi ve Baxter ve Scout isimli iki köpeğiyle yaşıyor.
 • Sevdiği şeyler arasında diyet kola ve ofis malzemeleri var. Teknoloji alanında ise Apple delisi.
 • Yazarken anlatımlarında ayrıntılara girmeyi seviyor.
 • Uzun yıllar boyunca vampir kitabı fanatiğiymiş ancak ünlü bir paranormal seri için “fan fiction” yazmaya başlayana kadar kendi kitabını yazmayı düşünmemiş.
 • Sevdiği yazarlar arasında John Steinbeck, Laurell K. Hamilton, Rachel Caine, Diana Gabaldon ve JD Robb bulunuyor.
 • Ethan karakterinin fiziksel özellikleri David Beckham’dan esinlenmiş.
 • Kendisi vejeteryan.
 • Karakter isimlerini seçmek için bebek isimleri kitaplarını ve internetteki benzer listeleri kullanıyor.
 • Kitaplarının filmlerinde Merit’i Jill Flint’in, Ethan’ı ise Chris Hemsworth’ün oynamasını istiyor.
 • İç mimarlık blog’larını okumayı seviyor.
 • Güneyde yaşamak konusunda yemekleri ve havayı özlüyor.
 • Kendisinin tam gün çalıştığı bir işi var. Kitaplarını genelde geceleri yazıyor.
 • Muse grubunun ve 30 Rock dizisinin hayranı.
 • Bir kitabı yazması genellikle 2-3 ay sürüyor.

Beni öldürdüler. Beni iyileştirdiler. Beni dönüştürdüler.

Doğru tabii, bir yüksek lisans öğrencisinin hayatı tam anlamıyla göz kamaştırıcı olamazdı ama sonuçta o benim hayatımdı işte. Ve Chicago vampirleri dünyaya varlıklarını açıklayana, ardından serseri bir vampir bana saldırana kadar gayet de iyi gidiyordu. Ama o serseri, kanımdan sadece bir yudum almıştı ki başka bir kan emici geldi ve onu korkutup kaçırdı. Ve bu yeni gelen, hayatımı kurtarmanın en iyi yolunun, beni yaşayan bir ölüye çevirmek olduğuna karar verdi. 

Sonradan öğrendim ki, beni kurtaran kişi Cadogan Evi’ndeki vampirlerin lideriymiş. Artık tez araştırmamı, Kenwood’da bulunan ve Ethan Sullivan’ın boyunduruğu altındaki vampirlerle dolu bir malikâneye nasıl ayak uydurulacağı üzerine yapıyordum. Tabii ki uzun boylu, yeşil gözlü, dört yüz yaşında bir vampir olarak yüzyılların kazandırdığı cazibeye de sahipti Sullivan ama ne yazık ki benim sadakatimi ve hizmetimi de bekliyordu. Gerçek buydu…

Fakat gelişmekte olan güçlerim (birdenbire bazı silahlara şaşırtıcı derecede yatkınlığım olduğunu öğrenmem), rahatsız edici bir güneş ışığı alerjisi ve Ethan’ın tutumu endişelerim arasında son sıradalardı. Biri hâlâ beni öldürmek istiyordu. Bu beni ısıran Serseri vampir mi yoksa rakip evlerden bir vampir miydi? Ya da meşale taşıyanlar vampir çetesinden biri miydi? 

Chicago’nun gece hayatına kabul edilmem bir savaşın belki de ilk kıvılcımı olacaktı. Ve birilerinin kanı dökülecekti.

“Son derece etkileyici.. Harika bir seri.” 
USA Today’in Çok satan yazarı Julie Kenner

“Harika, çekici ve zevkli… Mutlaka okumalısınız.” 
The Demon King and I’ın Yazarı Candace Havens

“Okuyucuların coşkuyla destekleyecekleri ukala bir kadın kahramanımız var. Buna bir de diğer eğlenceli karakterleri ve dumanı üstünde tüten cinsel gerilimi ekleyin. İşte elinizdeki kitap bu müthiş bileşimin bir ürünü.” 
Dead If I Do’nun ülke genelinde çok satan yazarı Tate Hallaway

Chloe Neill ve kitapları hakkında güncel bilgiler için: