Menu
Genel

7'nci ÜKG blog turunda Sylvia Day'i tanıyalım

Türkiye’nin ilk blog turunu düzenleyen ÜKG (Ütopik Kızların Günlüğü) Birliği olarak 7’nci blog turumuzda dünyanın dört bir yanında ses getiren Sana Soyundum‘u (Bared to You) inceledik. Doğan Kitap’ın desteğiyle düzenlediğimiz etkinlikte her kitap yorumları, karakter tahlili, Grinin Elli Tonu ve Sana Soyundum karşılaştırması gibi pek çok yazı sizleri bekliyor. Ve 9 kişi kitap kazanma şansını yakalayacak. Evet, tam 9 kişi! 2 tanesini Zimlicious veriyor; o yüzden yazıyı sonuna kadar okuyunuz. Şansınızı artırmak için ayın 20’sine kadar turu gezmeyi unutmayın! Tur takvimimiz şöyle:
17.02 – Zimlicious – Yazar Tanıtımı ve Çekiliş
18.02 – Kitap Esintisi – Ön Okuma ve Çekiliş
19.02 – Yorumbaz – Gideon vs. Christian ve Kitap Yorumu
19.02 – Romancekolik – Kitap Yorumu ve ‘Alfa Erkek Furyası’ 
19.02 – Kitab-ı Sevda – Kitap Yorumu, ‘Sana Soyundum’u Okumak İçin 10 Neden ve Çekiliş
20.02 – Kitap Hayvanı’nın Günlüğü – Karakter Tahili, Soundtrack’ler ve Çekiliş
20.02 – Kağıt Kız – Film İçin Oyuncu Seçimi ve Çekiliş
20.02 – Sevgili Kitap – Kitap Yorumu, Alıntılar ve Çekiliş
Sylvia Day Kimdir?

Hayatı boyunca ABD’nin California eyaletinde yaşamış olan Sylvia Day, New York Times Çok Satanlar listesinde 1 numara olmuş bir yazardır. California’nın Los Angeles şehrinde doğan Day, Orange County’de (The O.C.) büyümüş, daha sonra Monterey, Oceanside ve Temecula Valley’de yaşadı. Sylvia Day’in kitapları Türkçe’nin de aralarında bulunduğu pek çok dile çevrilmiştir. Kitapları pek çok uluslararası çok satanlar listesine girerken Bared To You (Sana Soyundum) ve Reflected in You 2012 yılında en çok satan kitaplar arasında yer aldı. Goodreads Choice Award for Best Author ödülüne aday gösterilen Sylvia Day’in kitapları Amazon’s Best of the Year in Romance tarafından ödüllendirildi. Sylvia, Romance Writers of America’da başkanlık görevini yürütüyor.
Sylvia Day Hakkında Kısa Kısa…
 • Japon-Amerikan yazarımız seyahat etmeyi çok seviyor. Şimdiye kadar ABD’nin dört bir yanına, Japonya, Almanya, Hollanda, Fransa, Meksika, Jamaika ve İngiltere’ye gitmiş.
 • Küçükken Sea World’de bir yunus eğitmeni veya çok satan bir yazar olmak istiyormuş.
 • Yazarın iki çocuğu var.
 • Yazabilmek için bol bol kitap okuması gerektiğini söylemiş. Aynı zamanda aksiyon filmleri izlemek ona ilham veriyor. Filmlerin bir konusu olması gerekli değil; bir şeylerin havaya uçması yeterli. Çocuklarıyla zaman geçirmek de kendisine ilham veriyor.
 • En sevdiği tür erotic romance. Favori yazarları arasında Nalini Singh, J.D. Robb, Patricia Briggs ve Shelby Reed bulunuyor.
 • ‘Sana Soyundum’a Seven Years to Sin isimli kitabı ilham vermiş.
 • ‘Sana Soyundum’ yazarın 11’inci kitabı.
 • Serinin ikinci kitabı olan ‘Reflected in You’nun orijinal ismi ‘Deeper in You’ imiş. Ancak bazı mağazalar bu ismin uygun olmadığını belirtince değiştirmişler.
 • Serinin 4’üncü bir kitabı olup olmayacağından emin değil henüz.
 • Yazar, Crossfire serisinin Fifty Shades serisinden çok farklı olduğunu söylüyor.
 • Okurlar, Crossfire serisinin Fifty Shades serisinden daha iyi yazıldığı dile getiriyor.
 • Crossfire üçlemesi 3 ayda 1 milyon adet satmış. İlk haftalarda böyle bir başarıyı yakalayan yazarlar arasında J.K. Rowling ve Dan Brown bulunuyor.
 • ‘Sana Soyundum’un başarısının ardından yazarın önceden yazdığı kitaplar da çok satmaya başlamış.
 • Okurların Gideon’u sevmesinin nedeninin Eva için sonuna kadar savaşmaya istekli olması olduğunu düşünüyor.
 • Okurların ‘Sana Soyundum’dan almalarını istediği mesaj şöyle: “Bugüne kadar nerede olduğunuz ve başınızdan neler geçtiği önemli değil; sizi olduğunuz gibi seven birini bulabilirsiniz.”
 • Favori içkisi Grey Goose (votka) ve vişne suyu.
Bir röportajında ikinci kitapta olacaklar hakkında spoiler‘lar paylaşmış:
Reflected in You’da Gideon ve Eva hem birey olarak kim oldukları, hem de bir çift olarak kim olduklarını keşfetmeye çalışıyor. Gideon’un kendi hayatını Eva’nınkiyle birleştirmeye çalışması pek çok yeni problemi beraberinde getiriyor. Eva, ailesine çok yakın; Gideon ise kendi ailesiyle görüşmüyor. Eva, çok sosyal bir kadın ve New York’a yerleşince çevresi genişlemeye devam ediyor; Gideon ise gizli ve kendi kendine yeten biri. Ortak yanları kadar farklı yanları da var ve birbirlerinin savunma mekanizmalarını beklenmedik ve bazen de acı verici şekilde harekete geçiriyorlar.
ÇEKİLİŞ!
2 kişi ‘Sana Soyundum’ kazanma şansını yakalayacak! Yorum olarak isminizi, e-mail adresinizi ve yaşınızı bırakarak çekilişe katılabilirsiniz. Kazanan iki isim 25 Şubat’ta açıklanacak! Sonuçlar Zimlicious’ın Facebook sayfasında açıklandı: https://www.facebook.com/zimliciousblog
]]>