Menu
Kitaptan Filme

Açlık Oyunları'nın filmi geliyor

Kitabın fanatikleri çoktan deliriyorlardır gün sayarak ama ben haberi olmayanlar için bir daha duyurayım dedim. ‘Young Adult’ akımını göz önünde bulundurduğumuzda Suzanne Collins’in 3 kitaptan oluşan Açlık Oyunları serisinin diğerlerinden farklı olduğunu düşünüyorum. YA türündeki kitaplar birbirlerine çok benzedikleri için bu türden fenalık bastı artık bana ama dediğim gibi, Açlık Oyunları farklı. İlk kitap bana Battle Royale filmini hatırlatmıştı ve bayağı sinirimi bozmuştu okurken. Çoğu YA kitabında karakterler abartı ve tek boyutlu olduğu için umursamakta zorlanıyorum onları ama Açlık Oyunları öyle değildi.
Filmin oyuncuları ilk belli olduğunda kim kimi oynayacak diye şöyle bir bakmıştım. Lenny Kravitz ve Woody Harrelson dışındaki oyuncuların çoğunu tanımıyorum; özellikle de genç olanları. Ama kitabı okurken kafamda canlandırdığıma çok ters düşen bir şey görmedim şimdiye kadar. İzleyip göreceğiz diyorum artık. Buyrun siz de trailer’ını izleyin daha fırsat bulamadıysanız.
]]>

4 Comments

 • kitap eylemcisi
  15 Mart 2012 at 20:32

  Açlık oyunları çok farklı bence de ve hatta her yaşın okuması gereken kitaaplardan , hala aklımda tekrar okuma:)Filmin gösterimi ne zaman bilmiyorum ama çok istiyorum , özellikle sinemada izlemek stiyorum:)

  Reply
  • Simay
   15 Mart 2012 at 22:34

   Türkiye’ye 24 Mart’ta geliyor diye okumuştum. Tarihleri sürekli değiştiriyorlar ama bu tarz filmler zamanında geliyor genelde, o yüzden aksaklık olmayacağını umuyorum.

   Reply
 • BeyazKitaplık
  15 Mart 2012 at 20:49

  Facebbokta fanlarını izliyorum da nasıl heyecanlılar oyuncuların giydiklerine yediklerine kadar takip ediyorlar. Heralde ilk gün sinemada yer bulamayacağız 🙂

  Reply
  • Simay
   15 Mart 2012 at 22:34

   Tahmin edebiliyorum! 🙂 Ben zaten ilk günü denemeyeceğim bile sanırım. Biraz bekler sonra giderim.

   Reply

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.