Menu
Kitap Kurdu Muhabbetleri

Arkadaşım olma, sevgilim ol Harry!

what_if_ver2_xlg

Bu filmi “sen seversin” diyerekten Sena önerdi bana. Tabii ki doğru tahmin etmiş. Sevdim sevmeye de, “ikisinin öpüştüğü yerde bitseydi” keşke dedim. Hani dert mutlu son ise öyle de mutlu son oluyor zaten. Bırakın pesimistler “kesin iki ay sonra ayrıldı bunlar” desin. Benim gibi insanlar inanır happily ever after‘lara, en azından filmlerde. Filmde, reklamlarında da sık sık söyledikleri gibi bir Aşkın (500) Günü havası var. Onu da sevmiş birisi olaraktan “ayyyy, yeriiim” diye diye izledim tabii.

timthumb

Bir de şunlar var:

1. Zoe Kazan, Ruby Sparks ile gönlümü fethetmişti. What If‘te canlandırdığı animatörün çizdiği karakterler gibi kocaman kocaman gözleri, kahkülleri, hafif yamuk gülümseyişi falan çok tatlı kızın. Bir de Ruby Sparks‘ın senaryosunu yazanın da Kazan olduğunu görünce daha bir sevmiştim kendisini.

2. Daniel Radcliffe elimizde büyüdü yahu! Harry olarak tabii ki sevmiştim kendisini. Ama Harry Potter filmlerinin sonu yaklaşırken de “acaba şimdi ne olacak bu çocuk?” diye kara kara düşünüyordum. Soyunduğu tiyatro oyununu görmezden geldim, hatta resimlere bile bakmadım çünkü o bir tuhaf geldi. Ama hakkaten çok iyi, sevimli bir oyuncu oldu çocukcağız büyüyünce. Bu filmde de korktuğum şekilde büyümüş Harry değil, büyümüş Daniel’di. Yine soyunmuş ama terbiyesiz, çekeceğim kulaklarını.

3. Toronto, filmde inanılmaz güzel görünüyordu. Her nedense hep biraz kasvetli bir şehir olarak hayal etmiştim orayı ama aydınlık, ferah, parlak renkli, güzel dükkanların, yolların olduğu bir yermiş meğer!

Demem şudur ki, sevimli bir film lazımsa izleyin. Ama sonu olmamış; abartmışlar, fazla kasmışlar, onu da söyleyeyim.

zoe-kazan-daniel-radcliffe-cheeseball-what-if-quote

]]>

No Comments

    Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.