Genel

Bookspotting #3 / Kim Ne Okuyor #3

One of the books I’ve spotted this week is Lost Symbol by Dan Brown. I don’t have a good history with this author: I started reading The Da Vinci Code when it came out and left it half way. Then, I thought I’d try Angels and Demons, but that didn’t work out either. I guess somehow he’s not my cup of tea.
***
Bu hafta otobüste gördüğüm kitaplardan bir tanesi Dan Brown’un Kayıp Sembol’ü. Dan Brown’un kitaplarına ısınamadım şimdiye kadar. Önce Da Vinci Şifresi’ni yarıda bıraktım, sonra da Melekler ve Şeytanlar‘ı. Her nedense olmuyor bir türlü.
I’m rather ashamed to say that I’ve never read any Bukowski ever. I’ve always wanted to check him out, though, and this is definitely one I’d like to start with.
***
Şimdiye kadar hiç Bukowski okumamış olmanın utancını yaşıyorum. Bu kitap da ilk okumak istediklerimden….
With Bukowski, the votes are still coming in. There seems to be no middle ground—people seem either to love him or hate him. Tales of his own life and doings are as wild and weird as the very stories he writes. In a sense, Bukowski was a legend in his time . . . a madman, a recluse, a lover . . . tender, vicious . . . never the same . . . these are exceptional stories that come pounding out of his violent and depraved life . . . horrible and holy, you cannot read them and ever come away the same again.
***
Kuma oturup suya bakardı, herşeye zor inanılırdı suya bakınca, Çin diye bir ülke olduğuna ya da ABD’ye ve Vietnam’a, bir zamanlar çocuk olduğuna, hayır, buna inanmak zor değildi, onu unutamazdı. bir de erkeklik çağını: çalıştığı işler ve kadınlar, sonra kadınsızlık, şimdi de işsizlik. altımışında bir berduş. bitmiş. bir hiç. bir dolar yirmi sent nakit vardı cebinde. bir haftalık kirasını ödemişti birde. okyanus.. kadınları düşündü yine. birkaçı iyi davranmıştı ona. diğerleri kurnaz, gürültücü, biraz deli ve çok zor kadınlar olmuşlardı. odalar ve yataklar ve evler ve Noeller ve işler ve şarkılar ve hastaneler ve donukluk, donuk günler ve geceler ve anlam eksikliği ve fırsat eksikliği. ve şimdi, altmış yılın karşılığı: bir dolar yirmi sent.
]]>

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply