Menu
Kitap Kurdu Muhabbetleri

Depresyona iyi gelen kitaplar

Daha önce Noktalı Virgül projesini paylaşmıştım sizinle; Project Semicolon, depresyon, endişe gibi ruh sağlığı problemleriyle başa çıkmaya çalışan insanları bir araya getiren, çözümün intihar olmadığını vurgulayan ve beni gerçekten can damarımdan etkileyen bir projeydi. Bu tür problemlerle başa çıkmış ve halen çıkmaya devam eden biri olarak benim için ne kadar önemli olduğunu belirtmeme gerek yok sanırım…

İşte bu nedenle BuzzFeed Books‘taki yazıyı görünce paylaşmadan edemedim. Okurların paylaşımlarıyla derledikleri listede insanların depresyondan çıkmasına, kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olan kitaplara yer vermişler. Aralarında hem çok sevdiklerim, hem henüz okumadıklarım, hem de yüksek ihtimalle hiç bir zaman elime almayacaklarım var ama olsun; bana önemsiz gelen, bir başkasına çok iyi gelebilir.

Tıpkı müzik gibi, kitapların da hayat kurtardığına yürekten inanıyorum. Depresyona iyi gelen kitaplar listesinin tamamını görmek ve okurların ilgili yorumlarını incelemek için BuzzFeed Books‘u ziyaret edebilirsiniz.

]]>

No Comments

    Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.