Menu
Kitap Kurdu Muhabbetleri

Dünya Çocuk Kitapları Haftası MetroCity'de

Kasım ayı içerisinde çocuklara kitap okuma bilinci ve sevgisi aşılamak, bu anlamda ebeveynleri de bilinçlendirmek hedefiyle GA Çocuk tarafından düzenlenen Dünya Çocuk Kitapları Haftası Türkiye etkinlikleri, 8. yılında MetroCity Alışveriş Merkezi aktivite alanında kutlanacak.

8.Dunya cocuk kitaplari

12-13-14-15 Kasım 2015 günlerinde Çocuk Edebiyatı’nın değerli yazarlarını ve çeşitli yayın evlerini ağırlayacak olan etkinlikler, kitapla çocuk arasındaki bağı kurmaya dayalı çeşitli sanat atölyeleriyle pekiştirilecek. Proje, ülkemizin en seçkin yayınlarından biri olan Neotional Geographic Kids’in basın sponsorluğu ile desteklenecek.

8’inci Dünya Çocuk Kitapları Haftası Etkinlikleri dahilindeki atölyeler, 12-13-14-15 Kasım günlerinde 13.30-18.00 saatleri arasında uzmanlar eşliğinde uygulanacak, davet edilen yazarlar kitaplarını çocuklar için imzalayarak interaktif etkinliklerle katılımcılara birebir temas edecekler. Türk Çocuk Edebiyatı’nın öncü isimlerinden olan ve projeye destek veren Göknil Genç, Mavisel Yener, Öznur Karaeloğlu, bu yıl etkinliğe katılacak.

Yazarları tarafından imzalanarak çocuklara hediye edilecek olan kitap şöyle; GÖKNİL GENÇ // BACH YÜRÜRKEN – CAN ÇOCUK YAYINLARI MAVİSEL YENER  // ARMUT KAFA AİLESİNİN SERÜVENLERİ – BİLGİ YAYINLARI ÖZNUR KARAELOĞLU // KÖPEK OLMAK İSTEYEN KEDİ – FOM KİTAP

Ücretsiz gerçekleşecek etkinlik hakkında daha fazla bilgi ve program için www.dunyacocukkitaplarihaftasi.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

]]>