Menu
Kitap Kurdu Muhabbetleri

Emma Watson harika bir insan!

Emma Watson, feminist kitap kulübü kurmakla kalmadı, şu aralar Londra metrosunda sağa sola insanların bulup okuması için eliyle not yazıp imzaladığı kitapları bırakıyor! Hatırlarsınız belki, Emma Watson’ın Kitap Kulübü kurduğunu Mayıs ayında duyurmuştum. O zamandan beri de Our Shared Shelf isimli kulübü GoodReads ve Instagram üzerinden takip ediyorum tabii ki. Geçen gün bir de ne göreyim! Emma Watson’cığım, işi bir adım daha ileri taşımış. Our Shared Shelf için seçilen, Maya Angelou’nun Mom & Me & Mom isimli kitabını Londra metrosunun sağına soluna bırakmış. Hem de içine not yazarak, millet bulsun, alsın, okusun diye!

belle-gold-dress-emma-watson-beauty-and-the-beast-13Emma Watson, İstanbul’a da kitap bıraksın!

Biraz araştırdığımda öğrendim ki Books on the Underground (yer altında kitaplar) diye bir organizasyon varmış İngiltere’de. Özetle, kullanılmış kitap değiş tokuşu gibi bir şey: “ben bunu okudum, başkası da okusun” diyorsanız kitabı metroda bir yerlerde bırakıyorsunuz. Bookcrossing gibi bir şey yani. Emma Watson da Maya Angelou’nun kitaplarını bu projeyi desteklemek için dağıtmış metroda. Daha şahane bir insan olabilir mi?  

‘Çirkin’in kütüphanesi Emma Watson’ın olacak

Emma Watson’ın Güzel ve Çirkin‘in 2017’de çıkacak filminde Belle’yi oynadığını da söylemeden geçemeyeceğim. Sevdiğim ve kitap seven bir oyuncunun Belle için seçilmesi ne kadar hoşuma gitti anlatamam. Son zamanalarda farkındaysanız kitap seven karakterler daha bir ön plana çıkıyor. Hem Gilmore Girls geri dönüyor, hem de Güzel ve Çirkin geliyor… Devamını da görürüz umarım!]]>