Menu
Kalem-Kağıt-El Yazısı

[Video] Ferris Wheel Press dolma kalem mürekkebi alışverişi!

Ferris Wheel Press dolma kalem şişeleri parfüm şişesi gibi ve ilk gözüme takılmaları da bu sayede oldu diyebilirim. Bazı markalar renkleri ve tasarımlarıyla insanı hop diye içlerine çekiyor gerçekten! Merkezi Markham, Ontario, Canada’da bulunan Ferris Wheel Press, 10 yıldan uzun süredir kaliteli kırtasiye malzemeleri ürettiğini ileri süren bir marka. Şimdiye kadar gerek web sitelerine, gerek sosyal medya hesaplarına bakarak yalanıp duruyordum sadece. Kaliteli görünüyorlardı ve tasarımlarını da çok beğeniyordum ama kullanamadığım için bilemiyordum tabii. Hem pembe hem de simli (adını Simay koysalar olurmuş; o derece!) 2021 Limited Edition Lady Rose in Gold diye bir mürekkep çıkardıklarını görünce ise “ne yapıp edip alacağım bunu!” moduna geçtim tabii.

ferris wheel press dolma kalem mürekkebi lady rose in gold 2021 limited edition

Ferris Wheel dolma kalem mürekkebi alacağım ve o Lady Rose’u alacağım diye çıktığım yolda yine bir dağılarak fazlasını alıp çıkmış oldum tabii ki. Kimisi kıyafet almak için mağazaya girdiğinde kendini durduramaz mesela. Ben de kitap ve kırtasiye söz konusu olduğunda böyleyim; sepeti doldurup doldurup mümkün olduğunca eliyorum ama işte her şeyi de çıkaramıyor insan. Siz de biliyorsunuzdur eminim ki bu hissi. Ferris Wheel Press’in internet sitesinden alışveriş yaparken de böyle oldu çünkü “mürekkebin yanında kalem de alırsan o bilmemkaç liraya geliyor bak” gibi kampanyalar yapmışlar. “Bunları kim yer yaaaa?” derseniz de bakınız ben. Tek bir şişe mürekkep için girdiğim yerden iki şişe mürekkep, bir defter ve bir de dolma kalem ile çıktım. Pişman mıyım? KESİNLİKLE HAYIR.

Ferris Wheel Press dolma kalem mürekkebi ile aşk yaşıyorum

Videoda da görebileceğiniz üzere bütün bunları başıma açan Lady Rose in Gold mürekkebi ilk denerken beni ağlamanın eşiğine getirdi simleri hemen görünmediği için. Ama kuruduktan sonra bir baktım ki amanın yarabbim tahmin ettiğimden bile daha güzel ve tabii ki ben aşık! Kampanyadır, vs.’dir derken yine gözümün kaldığı mürekkeplerden olan Sailor Munyo Haha’ya benzettiğim, Ferris Wheel Press’in Twilight Garden Ink Collection’ından olan Dusk in Bloom isimli mavisini de attım sepete. Ona da aşık oldum desem yeridir – şu anda broad uçlu bir kalemle, Dingbats günlüğümde kullanıyorum ve çok seviyorum. Mürekkebi o kaleme çektiğim günden beri elim başka kaleme gitmedi inanın.

ferris wheel press dolma kalem mürekkebi

Eğer yanlış bilmiyorsam ve yanlış öğrenmediysem Ferris Wheel Press’in sketchbook serisi nitekim yeni. Defter görünce onu da denemek istedim tabii. Aldığım defter Timeless Blue isimli defter serideki. Tam bir sketchbook çıktı ve ailedeki asıl çizer kardeşim olduğu için bunu ona hediye ettim. Ama kağıtları gerçekten fırça uçlu kalem ve Sharpie tarzı kalemleri de kaldırıyor; arkaya kanama veya gölgelenme yapmıyor kolay kolay.

E son olarak Ferris Wheel Press dolma kalem mürekkebi yanına bir de Ferris Wheel Press dolma kalem almamak olmazdı tabii ki. The Brush Fountain Pen serisinden tam benlik olan Sunrise Sorbet rengini ve medium ucu seçtim. Aklımsıra dedim ki bu simli mürekkebi alıyorum, biraz daha kalın uçla yazayım ki iyi görünsün. Bu şahane kaleme o şahane mürekkebi değil, farklı bir mürekkebi çektim şu anda ama yine severek kullanıyorum valla. Resme bir aşk pıtırcığı postu oldu bu!

ferris wheel press dolma kalem sketcbook

Bu arada “ben gümrüktür, vs.’dir uğraşmak istemiyorum” diyorsanız yine sevdiğim markalardan olan Galen Leather Ferris Wheel Press dolma kalem mürekkebi satıyor. Ben bu yazıyı yazarken stokları tükenmiş görünüyordu ama yine gelir; ara ara siteyi kontrol edebilirseniz gözünüzün kaldığı renkler varsa (ki benim var tabii ki daha!)

Devamı inşallah gelecek olan kalem-kağıt-el yazısı içeriklerime de buradan göz atabilirsiniz.