Menu
Kalem-Kağıt-El Yazısı

Hobonichi ajanda nereden alınır? Adım adım sipariş rehberi

hobonichi ajanda nereden alınır

Hobonichi ajanda alışverişini nereden yaptığımı her sorana tek tek söylüyorum: kendi web sitesinden. Ancak siteye girince haklı olarak beyni dönenler, neyi, nereden, nasıl sepete atacağını çözemeyenler olmuş. Alıştıktan sonra basit aslında ama ilk girdiğinizde bir errör veriyorsunuz; o da doğru yani. Bu nedenle böyle bir rehber hazırlamak istedim. Bu videoda Hobonichi’nin sunduğu farklı ajandaları inceleyip, ardından adım adım alışveriş sürecini göreceksiniz. Elimden geldiğince defterlerin özelliklerini, nasıl kullanıldıklarını, vs. de anlatmaya çalıştım ki size en uygun olanı seçebilmeniz doğrultusunda yol göstersin. Sonrasında da sepete ürün nasıl atılır, atarken nelere dikkat etmek gerek (çeşit ve boyut bir taneyle sınırlı değil çünkü), ödeme nasıl yapılır, yaptıktan sonra neler olacak, gümrük konuları nasıl ilerliyor gibi bilgilere de yer verdim.

Bu defterlerin ortak özelliği o meşhur, biz dolma kalem severlerin hastası olduğu Tomoe River kağıda sahip olmaları. Bunu demişken bu kağıdın herkese göre olmadığını da söylemem lazım: internete şöyle bir bakarsanız Hobonichi’lerin tasarımını çok seven ancak kâğıda küfreden de çok var. Her güzel şey gibi biraz emek ve sabır gerektiriyorlar çünkü. Dolma kalemler üzerinde dans ediyor resmen, renkler, revnak cam gibi görünüyor ama sabırsız davranırsanız elinizi koyduğunuz an yazdığınız her şey dağılabilir mesela.

Hobonichi ajanda nereden alınır videosunu aşağıda izleyebilirsiniz. Videonun açıklama bölümünde Hobonichi’nin web sitesinde yer alan, ürünlerini satan farklı mağazaların bulunduğu sayfaya da yer verdim. Ben şahsen kendi resmi web sitesinden alışveriş yapmaya devam edeceğim çünkü her yıl defterlerin yanına minik hediyeler de koyuyorlar ve bunlar öyle dandik, “alın size kartpostal” tarzı hediyeler de olmuyor — bu yılki mesela minik bir kaşık şeklinde anahtarlık ve Uni markasının Hobonichi’ye özel ürettiği çok renkli tükenmez kalemdi. Bu da aklınızda bulunsun derim 🙂

Daha fazla kırtasiye içeriği için buraya tıklayabilirsiniz. YouTube kanalıma abone olursanız da çok sevinirim tabii ki!