Menu
Kitap Kurdu Muhabbetleri / Projeler

[Video] İlk Zimlicious kitap videosu yayında! Challenge güncellemelerim var

kitap videosu zimlicious kitap blogu

Pek çoğunuz haklı bir şekilde “kitap videosu neden yok?” diye soruyordu. Artık var! Devamı da gelecek tabii ki ama şimdiye kadar niye olmadığını da açıklayarak başladım…

Madem Eylül’e denk geldi, yılın son çeyreğine giriyoruz, bu kitap videosu okuduklarım ve okuyacaklarımın (en azından okumayı planladıklarımın) güncellemesi olsun dedim. Kısa bir süre önce şöyle bir dönüp, bu yıl başladığım reading challenge’lara baktım ve birazcık plan program yaparsam yıl sonuna kadar bitirebilirim diye düşündüm. Bir şeyi başarmış, tamamlamış olayım bari yıl bitmeden, değil mi?

Bu kitap videosu ile güncellediğim challenge’lar

Bir süredir takip edenler biliyordur, bu yıl yaptığım reading challenge’lar aşağıdakiler:

Blogda gezerseniz göreceksiniz, Projeler arasında Ölmeden Okunacak 1001 Kitap da var ama bu benim için biraz “kenarda dursun, bu listeden bir şeylere denk geliyor muyum, bakarım” listesi oldu bir süredir. Liste büyük emek ve bilgiyle hazırlamış, onu sorgulayacak değilim tabii ki ama bir yazarın birden fazla kitabı varken bazı yazarların hiç olmaması, belli ülkelerden yazarların çok fazla olması gibi gibi kafama takılan, beni dertlendiren sorunlarım var kendisi ile. O yüzden o böyle arkada çalsın, arada ilham almak, fikir edinmek için bakayım diye karar verdim.

Kitap videosu kitap alışverişinden bahsedilmeden olmuyor sanırım. Ben de bu challenge için niyetlenerek yaptığım ama arada gözüme takılanları da sepete “atıverdiğim” alışverişimden de bahsettim. Hangi challenge için şimdiye kadar ne okuduğumu incelemek isterseniz, yukarıdaki listede bıraktığım bağlantıları ziyaret edebilirsiniz. Bunun dışında özellikle altını dolduramadığım maddeler ve kararsız kaldığım maddeler için önerileriniz varsa, paylaşırsanız çok sevinirim.

Son olarak kitap videosu çekerken de dayanamayıp bahsettiğim, yeni sayılan bir projeden daha bahsedeyim: Kitaplık Kedisi Elif ile birlikte yaptığımız Okur Sohbetleri podcast’i. İlk bölümümüz yayınlandığında buradan duyurmuştum ama sık sık hatırlatmaya devam edeceğim valla. İlk bölümde Instagram’dan murakamian olarak tanıdığınız Sezer’le sohbet ettik. Videoyu çekerken henüz yayınlanmamıştı ama ben bu satırları yazarken ikinci bölümümüz de yayınlanmış durumda. Onda da Instagram’dan hulyacilan olarak bildiğiniz Hülya ile sohbet ettik. Bekleriz efendim!