Menu
Genel

İngilizce kitap arayanlar tıklasın!

Tıklayın: BETTERWORLDBOOKS.COM

Diğer şehirleri bilemem ama İstanbul’un bir iyi yanı var: son çıkan kitapların İngilizcelerini bulmak zor olmuyor. Bir kitap ararken belli bir rutinim var benim: önce Robinson Crusoe’ya bakıyorum, sonra Pandora’ya, en son da ‘vardır belki yaaa’ diyerek D&R’a. Bunların hiçbirinde bulamıyorsam da internetin başına geçiyorum mecburen.
BetterWorldBooks sitesinden bahsetmiştim zaten burada. Dün yine bir kitap ısmarladım ve ‘Paketiniz postaya verildi’ mailini alınca kendimi sırıtırken buldum. ‘Gönderdik. Tamam.’ gibi kısa bir mesaj yazabilecekken, bununla bile uğraşmış olmaları çok hoşuma gidiyor. Aşağıya kopyalıyorum kitap aldığınızda size gelecek e-maili. Ondan önce de hemen hatırlatayım: bu sitede hem yeni, hem de kullanılmış kitaplar var. Aynı zamanda ‘5 kitap 22 dolar’ gibi gibi bölümleri de var. En iyi tarafı da dünyanın heryerine bedavaya gönderim yapması. Buyrun, şimdi de maillerini okuyun:
Hello Simay,
(Your book(s) asked to write you a personal note – it seemed unusual, but who are we to say no?)
Holy canasta! It’s me… it’s me! I can’t believe it is actually me! You could have picked any of over 2 million books but you picked me! I’ve got to get packed! How is the weather where you live? Will I need a dust jacket? I can’t believe I’m leaving Mishawaka, Indiana already – the friendly people, the Hummer plant, the Linebacker Lounge – so many memories. I don’t have much time to say goodbye to everyone, but it’s time to see the world! I can’t wait to meet you! You sound like such a well read person. Although, I have to say, it sure has taken you a while! I don’t mean to sound ungrateful, but how would you like to spend five months sandwiched between Jane Eyre (drama queen) and Fundamentals of Thermodynamics (pyromaniac)? At least Jane was an upgrade from that stupid book on brewing beer. How many times did the ol’ brewmaster have one too many and topple off our shelf at 2am? I know the trip to meet you will be long and fraught with peril, but after the close calls I’ve had, I’m ready for anything (besides, some of my best friends are suspense novels). Just five months ago, I thought I was a goner. My owner was moving and couldn’t take me with her. I was sure I was landfill bait until I ended up in a Better World Books book drive bin. Thanks to your socially conscious book shopping, I’ve found a new home. Even better, your book buying dollars are helping kids read from Brazil to Botswana. But hey, enough about me, I’ve been asked to brief you on a few things:
We sent your order to the following address:
]]>

7 Comments

 • oZGe
  19 Nisan 2012 at 13:48

  Yani şu yazı için sana ne kadar teşekkür etsem azdır. Ne zamandır almak istediğim ve Türkiye’de bulamadığım bir kaç roman vardı, amazon.com’a baktım shipping ücretleri kitabın 2 katına geliyor diye vazgeçtim. Bu sitenin en güzel yanı dünyanın her yerine kargonun bedava olması. Daha iyisi olamaz. Siparişimi verdim bile 🙂

  Reply
 • BA
  19 Nisan 2012 at 22:55

  Ben 1 Nisan postunu görüp Better World Book’tan ayın başında bir kitap (David Lodge- Nice Work) sipariş ettim. Bu ayın sonuna kadar gelmesi lazım, hadi hayırlısı 🙂 Bakalım eğer sorunsuz teslim olursa iki kitap daha almayı planlıyorum. Bu vesileyle bir kez daha teşekkürler!

  Reply
  • Simay
   20 Nisan 2012 at 00:01

   Bir sey degil, isinize yaramasina cok sevindim! Ozellikle son bir kac siparisimde cok cabuk elime gecti paketlerim. Umarim sizde de sorun cikmaz. Ve aklinizda bulunsun, gelmedi, vs. diye mail attiginiz zaman teslimatta belirttikleri sureler gecmis ise paranizi geri veriyorlar.

   Reply
 • Güngör
  20 Nisan 2012 at 15:29

  Elimdeki okunacak kitaplar bitince bütün okumak istediklerimi İngilizce almak gibi bir planım var, bu siteyi daha önce de bahsettiğinde not almıştım gerçekten harika bir paylaşım oldu Simay, çok teşekkürler;)

  Reply
  • Simay
   21 Nisan 2012 at 10:34

   Bir şey değil; işine yaramasına çok sevindim!

   Reply

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.