Menu
Kitap Kurdu Muhabbetleri

İstanbul Okurken

Sağda solda, hepsi yabancı olmak üzere okuyan insanların resimlerinin paylaşıldığı hesaplar görüyordum hep (favorim, hotdudesreading bu arada). Birileri bizdeki bu eksikliği fark etmiş olmalı ki İstanbul Okurken çıkmış ortaya ve çok da iyi olmuş!

49429482

İstanbul Okurken, metroda, motorda, vapurda kitap okuyanların resimlerini yayınladığı gibi hangi kitapları okuduklarını da not düşüyor. Web sitelerinin hakkında kısmında şöyle diyorlar:

İstanbul’da sadece toplu taşıma araçlarıyla günde 5.7 milyon kişi, 13.5 milyon kez seyahat ediyor. İstanbulluların %37’si toplu taşımayı tercih ediyor.1 İETT (2014) verilerine göre İstanbul’da bir otobüs/metrobüs yolculuğunun ortalama süresi 32 dakika.2 Çeşitli araştırmalara göre bir İstanbullu bir günde yaklaşık 100 dakikasını yolda geçiriyor.3,4,5 İstanbul’da toplu taşımada geçen vakti (basılı veya dijital ortamda) okuyarak değerlendirmenin iyi bir fikir olduğunu düşünüyor ve bunu yapanları (izinlerini alarak) fotoğraflıyoruz.”

İstanbul Okurken‘in web sitesini ziyaret ederek sosyal medya hesaplarına ulaşabilirsiniz.

]]>

3 Comments

  • Kitaplık Kedisi
    18 Ocak 2016 at 23:00

    Projenin fotoğraflarına bakarken eski bir arkadaşı gördüm ve sebepsiz yere heyecanlandım. 🙂 Belki bizi de yakalarlar bir gün 🙂

    Reply

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.