Menu
Genel

Kitap çekilişi!

GoodReads puanı 5 üzerinden 4.2 olan Zehir Ustası, Maria V. Snyder’ın ve Study serisinin ilk kitabı. Dex Kitap’ın katkılarıyla gerçekleştirdiğim çekilişe aşağıdaki formu doldurarak katılabilirsiniz. Kazananlar burada ve Zimlicious’ın Facebook sayfasında açıklanacak. Aynı zamanda kendileriyle e-mail üzerinden de iletişime geçeceğim. Son katılım tarihi 13 Ekim 2012, Cumartesidir.


Ölümcül bir zehir kurtarıcın olsaydı…
Hızlı bir ölüm mü isterdin, yoksa yavaş yavaş öldüren bir zehir mi içerdin?
Yelena idam edilmek üzereyken sıradışı bir teklif alır: Ixia’nın yeni komutanı Ambrose’un çeşnicisi olmayı kabul ederse, hapisten kurtulup sarayda yaşayacak ve en güzel yemekleri yiyecektir. Ama komutanın başmuhafızı Valek, Yelena’ya kaçmaması için Kelebek Tozu adında bir zehir içirir. Böylece Yelena, Valek’ten her gün panzehir almak zorunda kalacak aksi takdirde ölecektir.
Yelena zehir konusunda eğitimler alır ve giderek uzmanlaşır; sarayda dostlar edinmeye bile başlamıştır. Fakat bu kez de yetimhanedeki korkunç geçmişi Yelena’nın peşini bırakmaz. Çok geçmeden, yeni askeri yönetime isyan eden suikastçılar ve görüldüğü yerde vurulması emredilen büyücüler de, Yelena’nın düşmanları arasına katılır.
Zehir Ustası, Maria V. Snyder’ın sürükleyici, özgün ve ayrıntılarıyla büyüleyen fantastik üçlemesinin ilk kitabı.
“Her gün ölümün kıyısında yaşayan bir kadına ilgi çekici bir bakış. Yazarın öykü anlatma yeteneği, fantastik roman janrına büyük katkı sağlayacağının göstergesi.”Library Journal
“Okuduktan sonra okuyucularına hayal kurduran ender kitaplardan biri.” Publisher’s Weekly


]]>