Menu
Kitap Kurdu Muhabbetleri

Kitap Kurdu Problemleri 10: Beni anlamıyorlar günlük…

Dışarıdan bakanlar, kitap okuyanların sorunlu olduğunu düşünürler. “Burnunu kaldırmıyor kitaptan, nesi var bunun?” veya “Arkadaşı yok mu bunun bütün gün kitap okuyor?” gibi nağmeler çınlar çok kitap okuyanların evlerinde… Halbuki, “beni anlamıyorlar” diye üzülmenize gerek yok. Etrafınızdakiler anlamasa, yazarlar anlıyor! Bakın, ne demiş bebiş Neil Gaiman: “Bir kitap, elinizde tutabildiğiniz bir rüyadır.” Sadece Gaiman da değil bizi anlayanlar… Tamamı için theliteracysite.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

]]>

3 Comments

 • Nur
  20 Mart 2016 at 03:29

  Çok doğru.. Kitap okuyan insanlar yalnızmış gibi algılanıyor ama biz vaktimizi iyi değerlendiriyoruz sonuçta o tvdeki programlardan kat be kat daha iyidir okumak 😉 ayrıca birde animeler hakkında konuşurken “ay çizgi film mi izliyorsun çok çocukça” diyen insan topluluğu da anlamıyor beni..

  Reply
  • Simay Yildiz
   20 Mart 2016 at 17:55

   Bence gerçekten en büyük problemlerden biri, insanların içlerindeki çocuğu kaybetmiş olmaları ve çocukça olduğunu hissettikleri her şeyi ellerinin tersiyle itmeleri. En değerli hayat dersleri çocuk kitaplarında var halbuki!

   Reply
   • Nur
    20 Mart 2016 at 23:33

    Çok haklısın 😀 çocuk kitapları deyince aklıma “ölümsüz aile” ve “küçük kara balık” aklıma geldi mutlu oldum bir an :))

    Reply

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.