Menu
Kitap Kurdu Muhabbetleri

Kitap Kurdu Problemleri 3: Sıradaki kitap ne olacak

062d3aac34ae1babbbbd10ca7fc54234  

“Şimdi ne okusam?” sorusunu tüm kitap kurtları kendi kendilerine sürekli soruyordur. Kendini tutamayıp sürekli kitap alan bir okur olarak ta 5-6 sene önce aldığım ama hala okuyamadığım kitaplar dolu rafımda. Her sene kendi çapımda listeler yapıyorum, “bunu bu sene kesin okuyacağım” diyorum tabii ama her seferinde yalan oluyorlar. Ve her seferinde kendimi raflarımdaki kitapları okşayarak “sıradaki kitap ne olacak?” diye düşünürken buluyorum.

Genelde beni çekenlerden bir-iki sayfa ayaküstü okuyorum, sarıyor gibiyse elime alıp devam ediyorum. Siz sıradaki kitabınızı nasıl seçiyorsunuz?

]]>

2 Comments

 • Eliza Bennet
  9 Nisan 2015 at 11:20

  Benim sistemim “zıtlar” veya “benzemezler”. Eğer bitirdiğim kitap janrı detektif öyküsüyse mesela, bir sonraki gizem vs. içermeyen bir tür olur, genelde dram. En çok sıkıntıyı çok sevdiğim bir romandan sonra yaşıyorum. Yoksunluk sendromu peşimi bırakmıyor ve genellikle romans tarzı çerez bir kitapla atlatıyorum. Aynı janr’dan iki kitabı arka arkaya okuyunca bir diğerine sanki haksızlık oluyor. Mesela JO Nesbo’yu severek okurum ama Ian Rankin’in bir romanının ardından bana yavan gelir. O yüzden araya bir fantazi, dram veya romans atarım.

  Reply
  • Simay Yildiz
   9 Nisan 2015 at 19:40

   O da güzel bir yöntemmiş 🙂 Çok etkilendiğim bir kitaptan sonra çıtır-çerez bir kitabı araya sokma yöntemini ben de uyguluyorum 🙂

   Reply

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.