Menu
Kitap Kurdu Muhabbetleri

Kitap Kurdu Problemleri 8: Yanında kitap taşımak

96803174_Books_259155cKitap Kurdu Problemleri bitmez! Rory Gilmore’un yaptığı gibi lise mezuniyetime yanımda kitapla gitmedim ama onun dışında her zaman, her yere kitap taşıyan tiplerdenim ben de. “Kitap okumaya zamanım yok” bahanesini kabul etmiyor, her fırsatta, her an, her yerde mümkün olduğunca okumaya çalışıyorum. Normalde bu durum kimsenin umrunda olmuyor; farkına bile varmıyorlar. Ancak yanımdaki kitabın kalınlığına göre çantam tepki çekebiliyor: mesela, oturduğumuz restoranda çantamı sandalyeye koymuşsam, arkadaşımdan uzatmasını istemişsen, kaldırdıkları anda “Bu ne yaaaa? Taş mı taşıyorsun?” gibi sorular gelebiliyor. E genelde çantamı taşımayı tercih ettiğim sağ omzum da sık sık ağrıyor tabii. Ama yine de en kötüsü hiçbir çantaya sığmayan boyuttaki kitaplar!

Bu sorun Kindle ve benzeri cihazlarla çözüldü aslında tabii. Ancak yere düşüreceğim, bir yerlere çarpıp kenarını köşesini kıracağım diye korkuyorum ve haliyle onları yanımda taşımak daha bir geriyor beni. O yüzden omzum düşene kadar baskı kitap taşımaya devam edeceğim sanırım…

 ]]>

2 Comments

 • Eliza Bennet
  15 Mayıs 2015 at 15:38

  Kindle bu konuda beni epey rahatlattı. Özellikle seyahat ederken! Bazı kitaplar bana resmen kas yaptırmıştı ve evet her daim büyük çanta/sırt çantası taşıyanlardan oldum bu yüzden.

  Reply
  • Simay Yildiz
   17 Mayıs 2015 at 16:03

   Evet ya, bavula kitap doldurma devri bitti çok şükür! 🙂

   Reply

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.