Menu
Kitap Kurdu Muhabbetleri

Kitap yazan aktörler: Tom Hanks’ten Tina Fey’e

kitap yazan aktörler listesi zimlicious kitap blogu

Kitap yazan aktörler tahmin ettiğinizden (benim tahmin ettiğimden en azından) çok fazla var. Kimisi hayat hikâyesini anlatmayı tercih ederken, kimisi de Tom Hanks gibi kurguya el atıyor. İyilerdir, kötülerdir, okunur, okunmaz yorumları tabii ki okurlara kalıyor artık.

Kitap yazan aktörler – Zimlicious listesi

İşte karşınızda kitap yazan aktörlerden bazıları:

Tom Hanks – Uncommon Type

kitap yazan aktörler tom hanks

Tom Hanks’in bu ayın 17’sinde ABD’de yayınlanan kitabı 17 adet kısa hikâyeden oluşuyor. Aralarında iç savaş nedeniyle ailesini kaybettikten sonra New York’a gelen Doğu Avrupalı bir göçmen, ESPN kanalının yeni ünlü adı olana kadar üst üste çok kez mükemmel bowling oynayan bir adamınkiler gibi hikâyeler var. Tom Hanks, sevdiğim bir aktör ve bu kitabı da ilk fırsatta alıp yuttum, sevdim de.

Zimlicious yorumu: Tom Hanks kitap yazmış: Uncommon Type

James Franco – Palo Alto

kitap yazan aktörler james franco

James Franco benim gibi 90’lar çocuğu olan kesimin özellikle sevdiği oyunculardan biri (bundan eminim; tartışmayın!) Tabii yazıya ve edebiyata meraklı olduğunu sonradan öğrendim ben. Üstüne üstlük bir de Michael Cunningham’in öğrencisiymiş! Palo Alto isimli kitabını da tabii ki merak edip, okudum. Çok bayıldığımı söyleyemeyeceğim ama tam da “James Franco yapmış” denecek türden bir kitap olmuş.

Zimlicious yorumu: James Franco’nun kitap kurdu olduğunu bilmeyen kaldı mı?

Mindy Kaling – Why Not Me?

kitap yazan aktörler mindy kaling

Kitap yazan aktörler arasında en şaşırmadığım Mindy Kaling aslında. Her ne kadar kendisi oyunculuğu ile daha çok bilinse de The Office günlerinden beri pek çok yapımın yazar kadrosunda da yer alıyor. Mindy ile sohbet ediyormuşsunuz hissi veren kitabı da “anlatılmaz, okunur” dediklerimden.

Zimlicious yorumu: Why Not Me? – Mindy Kaling

Ellen DeGeneres – Seriously… I’m Kidding

Kitap yazan aktörler arasından en sevdiklerimden ve kitabını en keyif alarak okuduklarımdan biri Ellen DeGeneres. Kendisini zaten pek çok yönden çok seviyordum; kitabı da programları ve stand-up’ları kadar eğlenceli gerçekten. Sizi mutlu edecek bir kitap arıyorsanız özellikle tavsiye ediyorum.

Zimlicious yorumu: Ellen DeGeneres’i seven parmak kaldırsın!

Lena Dunham – Bildiğin Kızlardan Değil!

kitap yazan aktörler lena dunham

Lena Dunham ile çok gelgitli bir ilişkim var. Okuyan da kızı sürekli takip ediyorum sanacak; öyle yapmıyorum tabii ama zaman zaman bazı hareketleri insanın önüne düşüyor tabii. Bildiğini yazması açısından takdir ettiğim bir kadın. Ama beyaz ve zengin olmanın avantajları içinde çoğu zaman kayboluyor ve kendini çok fazla önemsiyor gibi de geliyor. GIRLS dizisinde oynadığı karakterin kitap yazdığını düşünün. Bu hoşunuza giden bir fikirse kitabını da seversiniz bence.

Zimlicious yorumu: Yorum: Lena Dunham, o bildiğimiz kızlardan değil!

Tina Fey – Bossypants

kitap yazan aktörler tina fey

Tina Fey’i, özellikle Tina Fey – Amy Poehler ikilisini pek çok kadın gibi ben de seviyorum. Tina Fey’in eğlenceli bir dille hayat hikâyesini, nereden nerelere geldiğini anlattığı bu kitabını da sevdim. Bazen de emin olamıyorum bu kadından gerçi; hani arkadaşınızken sizin için canını verirmiş ama olur da tersine giden bir şey yapsanız canınıza okurmuş gibi geliyor. Sanki bir sinirli hali var sürekli; kim bilir…

Zimlicious yorumu: Tina Fey: Bossypants

Kitap yazan aktörler arasından kitaplarını okumak istediklerim arasında ise Amy Poehler, Ali Wong, Steve Martin, Demi Moore, Stephen Fry, Aziz Ansari, Mia Farrow, Carrie Fisher ve Anjelica Huston var. Çoğu biyografi niteliğinde ama o da uygundur benim için; beğendiğim insanların hayat hikâyelerini okumayı da seviyorum. Burayı da güncellerim artık okudukça.

Sizin var mı tavsiyeniz?

No Comments

    Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.