Menu
Kitap Kurdu Muhabbetleri

Okur Sohbetleri Podcasti – Elif ve Simay Sunar!

Kitaplık Kedisi ve Elif the Reader‘dan Elif ile Okur Sohbetleri adında bir podcast hazırladık. Her bölümde farklı bir okuru konuk ediyor ve kitaplar üzerine sohbet ediyoruz. Bazen yayınevlerine bazen de yazarlara sataşıyoruz, dedikodu yapmaktan asla çekinmiyoruz ve lafımızı da esirgemiyoruz. Bol bol gülerken yeni kitaplar, yazarlar keşfediyor, kitaplar üzerine sohbet etmenin keyfini sürüyoruz.

Neden Okur Sohbetleri?

Okur Sohbetleri fikri Elif podcast dinlerken ortaya çıktı. Kitaplar üzerine her zaman konuşulacak çok şey var ancak okurlar hakkında herhangi bir şey bulmak pek kolay değil. Yazarlar, çevirmenler, editörler, yayıncılar ve kitapçıları çoktan dinlediyseniz şimdi de bizim gibi okurları dinleyebilirsiniz. Elif’le birlikte okurlara hem ciddi hem sulu sorular soruyor, ne tür kitaplar okuduklarını inceliyoruz. Bu sayede eğer bir okurla zevklerinizin uyuştuğunu düşünüyorsanız onun önerdiklerini okuyabilir, kitaplığınıza yeni yazarlar ekleyebilirsiniz.

Tanıştığımız her okur sayesinde muhakkak yeni kitaplar keşfediyor ve her zaman okuduğumuz kitap türlerinin dışına çıkıyoruz. Bazen bir türe çok meraklı okurlarla karşılaştığımızda o türün en iyilerini soruşturmaya başlıyoruz, kısa yoldan güzel kitaplar ediniyoruz. Okur Sohbetleri’ndeki konuklarımız okumayı hayatının önemli bir parçası haline getirmiş, düzenli olarak okuyan, okuyacaklarını özenle seçen, diğer okurlarla tartışan ve fikir alışverişinde bulunan insanlar. Kimisi planlı programlı okurken kimisi tamamen ruh haline göre seçiyor kitaplarını ama hepsi bıkmadan usanmadan mutlaka okuyor. Bize de okunmuş tüm o kitapları dinlemek isteyen herkesle paylaşmak kalıyor.

Okur Sohbetleri’ne konuk olmak isterseniz bize @elifthreader ve @zimliciousbooks‘tan ulaşabilirsiniz.


Kitapların yanı sıra defter, kalem; genel olarak kırtasiye aşkınız da varsa Zimlicious YouTube kanalına da göz atmayı unutmayın.

He, Zimlicious kitap yorumları isterim derseniz de buradan ulaşabilirsiniz.

2 Comments

 • ümmühan
  12 Eylül 2021 at 19:05

  Merhabalar, biraz önce Kİtaplık Kedisi’ne yazdığım yorumdan sonra size de yazmak istedim. Sayfalarınız internet sayfamın favorilerinde yan yana yer alıyor. Gün içinde hem sizin sayfanıza hem de Kitaplık Kedisi’nin sayfasına bakıyorum yeni bir yazı yüklediler mi acaba diyerek. Bu yüzden bayıldım podcastinize, yolunuz bol okurlu bol sohbetli olsun, her gün bakacak yeni bir yer çıktı bana da 🙂 Bir de yeni bir sayfayla başladım yazmaya , siz de yazdıklarımı okursanız çok mutlu olurum. Mutlu kalın:) https://ummuhaneltn.wixsite.com/blog

  Reply
  • Simay Yıldız
   12 Eylül 2021 at 21:34

   Merhaba, çok çok teşekkürler, beğenmenize çok sevindim. Sizin de yolunuz açık olsun; ben de sizi takibe aldım 🙂

   Reply

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.