Menu
Film/TV

Şarkılar hayat kurtarır mı?

begin_again

Şarkılar hayat kurtarır mı? sorusunun cevabı benim için her zaman, her zaman kocaman bir EVET oldu. Mutluyken başka, üzgünken başka şarkılar iyi gelir insana. Gecenin bir vakti arabanın tüm camlarını indirip başka, kendini yollara atıp kulakları takınca da başka şarkılar iyi gelir. Kimileri en mutlu olduğunuz anlara, kimileri bir daha yaşanmayacak özel anlara, kimileri dudaklarınızın kenarlarını yukarı büken anılara, kimileri de unutmak istediğiniz zamanlara ve insanlara götürür… İşte Begin Again (Yeniden Başla) tüm bunları ve daha fazlasını barındıran bir film. İlk ve Son Aşkım sonrasında başından sonuna kadar izlediğim ilk filmin yine bir Keira Knightley filmi olması bana da tuhaf geldi ama inanın ki tamamen tesadüf! Begin Again‘i iş yerimden  bir arkadaşım vermişti ta ne zaman. Daha fazla uyuyamayacağıma karar verip sabahın köründe kalktığım gri bir pazar sabahına kısmetmiş. Ve nasıl iyi geldi anlatamam!

2a0fc6d20f2fd7dadc0cb942f640c7b18c542793

Gretta ve Dan, hayatlarının en düşük noktalarında tesadüfen karşılaşıyorlar. Dan, işini kaybetmiş bir müzik prodüktörü. Gretta ise Adam Levine’in canlandırdığı rock star sevgilisinden ayrılan, ara sıra şarkılar yazan bir kız. Dan ve Greatta bir araya geldiklerinde Greatta’nın albümünü New York sokaklarında kaydetmeye karar veriyorlar. Parklarda, ıssız sokaklarda, binaların çatılarında çalıyorlar, söylüyorlar, kaydediyorlar. Bu süreçte her ikisinin kişisel hayatlarının da nasıl geliştiğini, iyileştiğini görüyoruz. Müzik her ikisine de çok ama çok iyi geliyor yani!

Begin Again‘i, Once‘ın arkasındaki isim olan John Carney yazıp yönetmiş. Once‘ı izlediğimden hiç ama hiç emin değilim açıkçası; hemen onu da izlemem lazım. Sonuç olarak Begin Again favori türleri fark etmeksizin tüm müzik severlerin bayılacağı bir film. Bugünkü müzik endüstrisine yaptığı göndermeler de ayrıca hoşuma gitti açıkçası. Filmin soundtracki YouTube‘da var. Trailer’ı da buyrun buradan izleyin:

[embed]http://www.youtube.com/watch?v=uTRCxOE7Xzc[/embed]]]>

No Comments

    Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.