Menu
Kitap Yorumu

Sen Ol'madan Olmaz

23Sen Ol’madan Olmaz‘ın yazarı Serdar Çakır, Kuantum Düşünce Okulu‘nun kurucusu. Websitesinde gördüğüm kadarıyla kendisi Kauntum Düşünce Tekniği, Regresyon Terapisi ve ezoterik öğretiyi sentezleyerek, “Kuantum Düşünce ve Gelişim Sistemini” (KGDS) geliştirmeye çalışıyor. KGDS ile “kişinin kendisi olma kararlılığının kolayca ortaya çıkmasını sağlayarak, yaşamın içinde korkularından ve dirençlerinden arınarak, kendini bilme yolculuğunda kendi istediği mesleği, ilişkiyi, istediği hayatı ve başarıyı yaratabilecek kişileri geliştirme amacı ile çalışmalarını sürdürüyor.”

28604706

Bu girişten Sen Ol’madan Olmaz‘ın ne hakkında olduğunu aşağı yukarı tahmin etmişsinizdir diye düşünüyorum… Kitaba göre hepimiz kendimiz dışındaki dünyayı tek gerçeğimiz olarak görüyoruz ve bu nedenle de istediğimiz şeyleri elde edemiyor, mutsuzluğun dibine vuruyoruz. Halbuki Serdar Çakır’a göre “HAYAT KESİNLİKLERDEN OLUŞMUYOR.” Çakır’a göre kim olduğumuzu, ne olduğumuzu ve cidden ne istediğimiz üzerinde yoğunlaşacağımıza günümüzün “paran ve statün varsa varsın” dayatısı içerisinde başkalarının gözünde iyi görünmek için çabalıyor duruyoruz. İşte, Serdar Çakır insanları bu verimsiz döngüden kurtarmak için Kuantum Düşünce Okulu‘nu kurmuş zaten.

Serdar Çakır’ın kitapta cevaplamaya çalıştığı sorular şöyle:

  • Ruhsal ve zihinsel dengemize nasıl geleceğiz?
  • Dengede Ol’mak nedir?
  • İçimiz gerçekte boş mu? Yoksa o boşluk denilen şey bize bir şey mi söylemeye çalışıyor? Öz’ümüzle nasıl temasa geçeriz? Peki “Öz” nedir?
  • Gerçekte “var olmak” nedir? Bunun insana faydası nedir?
Bazılarının cevapları az biraz var kitapta. Ancak kitabın okulun reklamını yapmak amacıyla yazıldığını hissettiğimi söylemeden de geçemeyeceğim.]]>