Menu
Film/TV

Sihirli Orman

ITW_1-Sht_v18_Lg Her ne kadar eski heyecanını çoktan yitirmiş olsa da insan Oscar adayı filmleri merak etmekten alamıyor kendini. Bu yılki filmlerin çoğunu izlemedim; onu baştan söyleyeyim. Ancak Wes Anderson’un şimdiye kadar yaptığı her şeye bayılmış biri olarak The Grand Budapest Hotel’in aralarında “En İyi Film” ve “En İyi Yönetmen” olmak üzere 9 dalda (doğru saydıysam) aday olmasına inanılmaz sevindim. Ama konumuz bu değil, tabii ki; toparlayayım hemen: Sihirli Orman, tanıtımını gördüğüm ilk günden beri inanılmaz merak ettiğim bir filmdi.

Neden derseniz… 1. Bir cadının ortalığı karıştırdığı bir masal! 2. Cast çok iyi: Meryl Streep, Johnny Depp, Chris Pine, James Corden, Emily Blunt, Christine Baranski filmdeki oyunculardan bazıları. 3. MÜZİKAL! İnsanların birden şarkı söylemeye başladığı her şeyi seven biri olarak bunu en başa yazmam lazımdı aslında. 4. Disney! Evet, yapımcısı Disney. Kim ne derse desin, küçüklüğümün önemli bir parçası olan Disney’nin yaptığı her şeyi izlerim valla.

itwpic13.jpg.pagespeed.ce.VCWCugQzcRL8xIG2cAex

Çocuklar ne düşünürler bilmiyorum ama belli yaş ve üzeri insanlara yabancı değil bu hikaye. İçinde Cinderella var, Kırmızı Başlıklı Kız var, Jack and the Giant Peach’in Jack’i var, Rapunzel var… Son zamanlarda farklı masalların bir araya getirildiğini de çok gördük ama Sihirli Orman, bunu oldukça başarılı, sanki ortaya çıktıkları günden beri tüm bu karakterler birlikte takılıyorlarmış gibi yapmayı başarmış. Her hikayenin orijinaline sadık kalınması da inanılmaz hoşuma gitti ancak sanmayın ki ne olduğunu bilmeniz, filmin sonunu öngörmenize yardımcı olacak…

into-the-woods-04

Müziklere zaten bayıldım; onu uzun uzun anlatmayacağım bile. Bir de “yakışıklı prens” rolüne cuk oturan Chris Pine’ın karşısında bir dakikalık saygı duruşunu uygun görüyorum:

f04ff36da053ebd9ba4a53ce970e9aff

Düşündüren de bir film bu arada. Ana sorusu: “Dilediğin şey, gerçekten istediğin şey mi?” Bir süre başka diyarlara gitmek, aşina olduğunuz karakterlerin yeni maceralarına katılmak istiyorsanız mutlaka izleyin derim. Beyazperde.com‘dan edindiğim bilgiye göre Sihirli Orman 20 Şubat 2015’te ülkemizde gösterime girecek. Trailer’ı da aşağıda.

[embed]http://youtu.be/7pjy5MK1X70[/embed]]]>

No Comments

    Leave a Reply

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.