Menu
Kalem-Kağıt-El Yazısı

[Video] The Onion Skin Journal: Defter İncelemesi

onion skin journal defter inceleme zimlicious kitap blogu

The Onion Skin Journal uzun süredir sosyal medyalarda, web sitesinde stalk’ladığım ve “bir gün benim olur musun acaba?” diye iç geçirdiğim bir defterdi. Sonunda kavuştuk! Aç gözlülük yapıp iki tane söyledim, evet, çünkü stokları genelde hızlı tükeniyor.

The Onion Skin Journal hakkında

  • The Onion Skin Journal Rémy Road isimli bir şair tarafından geliştirilmiş. “Mükemmel günlük” arayışında aradığını bulamayınca “yaratılmayı isteyen bir günlük” yaratmış.
  • Etsy ve Aliexpress gibi sitelerde “onion skin” kağıtlar, journal olarak satılan defterler olsa da bu defterin satın alındığı yer yaratıcısının kurduğu web sitesi, remyroad.com
  • Defterler, yurtdışı standartlarında bile daha pahalı klasmanda. Bu sert kapaklı günlükler 46 USD ve gönderim için 13 USD alıyorlar. Neden uzun uzun düşündüğümü anlamışsınızdır herhalde şimdi! Normalde yurtdışından alışveriş yaptığınızda %20 civarında da vergi ödüyorsunuz ama benden bir şey almadılar bu sefer.
  • Bu sert kapaklı günlüklerin (en azından ben bu yazıyı yazarken) iki farklı modeli var: ‘The Traveller’s’ ve benim tercih ettiğim ‘The Ouroboros.’ Birtakım farklı renk seçenekleri de var bu günlükler için. Bunun yanı sıra aşağıda gördüğünüz farklı kağıt ve notluk seçenekleri de var.
  • Sert kapaklı journal 320 sayfaya sahip.
  • Kapaklar kumaş ve günlükler al yapımı.
  • Dolma kalem ile uyumlular ve videoda da biraz görebileceğiniz gibi çok iyi revnak veriyor kağıtlar.

Bunları yazarken şu an kullandığım, Tomoe River kağıtlı, B6 Galen Leather Everyday Defter‘imi yarılamış durumdayım. Bitirdiğimde bu günlüklerden birini kullanmaya başlamak istiyorum çünkü içinde neler yapabileceğim konusunda heyecanlıyım açıkçası. Planıma sadık kalmayı başarabilirsem neler yaptığımı paylaşacağım da tabii ki! Daha fazla kalem, defter, el yazısı muhabbeti için buraya göz atmayı unutmayın! YouTube kanalıma abone olursanız da şahane olur tabii ki.