Menu
Kitap Yorumu

Why Not Me? – Mindy Kaling

The Office ve The Mindy Project’ten çok sevdiğim, kardeşimle sürekli “bizim kankamız olması lazım!” dediğimiz bir kişilik Mindy Kaling. İlk kitabını da yüksek sesle gülerek okumuştum; Why Not Me?yi de yine aynı şekilde, kahkah gülerek okudum. Kendi dünyasının “behind the scenes”ini sunduğu bu kitapta ne kadar gerçek bir insan olduğunu gördüm; diğer ünlü kişilikler gibi “spor falan yapmıyorum canııııııım; baklavalarım doğuştan var!” havası takınmıyor.

mindy-kaling

Why Not Me?, kendisi televizyon serisi The Mindy Project’in ayrıntıları ve bu süreç de Mindy Kaling’in de nasıl değiştiğine odaklanıyor. Mesela, artık herkesin kendisini sevmesi için aşırı hareketler yapmaktan vazgeçmiş durumda. Artık “ne yapacağım”ı değil, kendini sorgular bir durumda hayatta.

Yazıları, farklı farklı konulara değiniyor ve hepsi gerçekten güldürüyor insanı. Düğünlerden nefret etmesinden, yeni bir BFF sanıp da kızın bunu sonradan hiç sallamamasına, herkesin gözünün önünde bir hayat sürmenin zorluklarına kadar pek çok şey hakkında yazmış. Ancak Mindy Kaling’in en sevdiğim yanı da kendi eksileriyle dalga geçebilmesi: mesela, kilolu bir insan olarak başına gelenleri anlatırken güldürüyor, bazen kötü bir arkadaş olduğunu anlatırken güldürüyor, kendine güvenini kaybettiği zamanları anlatırken bile güldürüyor ve bu sayede siz de kendi eksilerinize bakarak “amaaaan, yalnız değilim, depresyona girmeme gerek yok” diye düşünüyorsunuz.

“Anlatılmaz, okunur” diyorum anca bu kitap için!

★★★★

]]>