Menu
Genel

Yorum: Oksa Pollock Sihirli Kitap


Bu kitabın ne yazık ki “bir sonraki Harry Potter” diye lanse edildiği için daha baştan nefretle karşılandığına inanıyorum. Evet, bayağı benziyor Harry Potter’a. Hele bazı kısımlarda “yuh ya, yanı nerdeyse” dediğim de oldu. Ama bir o kadar da alakasız Harry ile. Sevimli, çocuk gibi çocuk olan Oksa’nın maceraları benim için oldukça heyecanlıydı.

Yazarların hem karakterleri, hem de olayları çok iyi düşünüp kağıda aktardıklarına inanıyorum. Hatta Oksa’yı ve kankası Gus’ı yolda görsem gider yanaklarını mıncırırım. Oksa’nın hayatında kadınların önemli yeri olması da çok hoşuma gitti. Annesi annemle teyzemi, büyükannesi Dragomira da anneannemi hatırlattı bana. Bu kadınlara çok ama çok şey borçlu olduğumu hatırlattı.
“Amaaaan, çok çocuksu” diye bıdı bıdı edenler olmuş mesela ama hellooooooooo, çocuk kitabı abicim bu. Çocuk kitaplarını sevmeyenler uzak dursunlar, boşuna güzel bir kitabı lekelemesinler. Sevenler ise beklemeden dalsınlar içine. Hazır yılbaşı da yaklaşırken, 9 yaş üstü bıdıklara süper hediye olur bundan.
]]>